Legitymacja ISIC - AZS

KU AZS Politechniki Lubelskiej

 531-925-161

Politechnika Lubelska zdobywa brąz w tenisie
Czerwiec
12
2017

Politechnika Lubelska zdobywa brąz w tenisie

Kolejny sukces podczas Akademickich Mistrzostwa Polski notują studenci Politechniki Lubelskiej - tym razem w tenisie mężczyzn. Na Turnieju Finałowym AMP panowie sięgnęli po brązowe medale wśród Uczelni Technicznych. 

Zawody odbyły się w dniach 5-8 czerwca w Łodzi, a Politechnika Lubelska zaprezentowała się w składzie: Mateusz Piątek, Kamil Dawid i Jan Wilk. W decydującym meczu - o 9 miejsce w klasyfikacji generalnej i brązowy medal AMP wśród Uczelnie Technicznych - Politechnika Lubelska pokonała AGH Kraków. 

Znaczący udział w sukcesie miał Kamil Dawid, który rozegrał aż 16 meczów (wliczając w to również Turniej Półfinałowy AMP, który odbył się w Lublinie). Po zwycięskim deblu, to właśnie Kamil zazwyczaj wychodził na pierwszego singla i dawał wygraną Politechniki Lubelskiej. W trudnych momentach zawsze mógł liczyć na Mateusza Piątka (objętego szkoleniem Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie), który gdy już musiał wyjść na drugiego singla pieczętował zwycięstwo Politechnice Lubelskiej. Ogromne gratulacje dla chłopaków! 

Szczegółowe wyniki na stronie AMP

 

Facebook

Partnerzy

Politechnika LubelskaAZS KŚ Woj. LubelskiegoUrząd Miasta LublinMinisterstwo Sportu i Turystyki