Politechnika Lubelska drugą uczelnią!
Czerwiec
22
2017

Politechnika Lubelska zajęła bardzo wysokie drugie miejsce w klasyfikacji uczelni podczas Jubileuszowej 10-edycji Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w roku akademickim 2017/2018. Jest to powtórzenie ogromnego sukcesu sprzed roku, kiedy to Politechnika Lubelska również została drugą uczelnią w województwie.

- Klasyfikację generalną wygrał Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który wyprzedził Politechnikę Lubelską i Uniwersytet Przyrodniczy. Do samego końca trwała zacięta walka o drugą lokatę. Ostatecznie drugie miejsce wywalczyła Politechnika Lubelska, a na najniższym stopniu podium miejsce przypadło Uniwersytetowi Przyrodniczemu z Lublina - podsumowywał rozgrywki Jakub Kańkowski na stronie AZS Lublin

Na tak znakomity wynik złożyło się - pięć zwycięstw w dyscyplinach: brydż sportowy - turniej par i turniej teamów, futsal mężczyzn, kolarstwo górskie mężczyzn oraz wspinaczka sportowa mężczyzn; dziesięć drugim miejsc; jedenaście trzecich miejsc oraz starty w prawie wszystkich dyscyplinach (Politechnika nie zaprezentowała się tylko w konkurencji judo kobiet, na 46 przewidzianych w Akademickich Mistrzostw Woj. Lubelskiego w roku akademickim 2017/2018). Pełna klasyfikacja dostępna jest na stronie AZS Lublin - LINK

Składamy wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do obrony drugiego miejsca w Akademickich Mistrzostwach Woj. Lubelskiego. Nasza uczelnia od sześciu lat nie schodzi z podium, po raz trzeci w historii zajmując drugą lokatę.