Politechnika Lubelska wygrała Uniwersjadę!
Listopad
16
2018

Politechnika Lubelska okazała się najlepszą uczelnią w województwie lubelskim podczas Lubelskiej Uniwersjady - Igrzyskach Studentów I Roku, które odbyły się w dniach 9-10 listopada 2018 roku w lubelskich obiektach sportowych.

Pierwszego dnia zmagań dwa medale zdobyli studenci w turnieju tenisa stołowego, srebrny krążek trafił do Kamila Bajko, a brązowy do Mateusza Zagraby. Drugie miejsce i srebrny medal zgarnęła Gabriela Korona w biegach przełajowych. Na pływalni Dominika Pilipczuk wywalczyła srebro na dystansie 50m stylem grzbietowym, a Justyna Drzewińska na tym samym dystansie sięgnęła po brązowy medal. Ponadto sztafeta kobiet 4x50m st. dowolnym zajęła drugie miejsce. Wśród Panów worek medali rozwiązał Filip Grabek, który zdobył brązowy medal na 50m st. dowolnym oraz srebrny na dystansie 50m st. motylkowym. Tymofii Hryhoriev zwyciężył na 50m st. grzbietowym, a Piotr Zadrąg wywalczył brązowy medal na dystansie 50m st. klasycznym. Na koniec sztafeta 4x50m st. dowolnym mężczyzn zajęła pierwsze miejsce. Ponadto w grach zespołowych na najniższym stopniu podium stanęli Nasi reprezentanci w futsalu mężczyzn.

Drugiego dnia zmagań Lubelskiej Uniwersjady na zawodach w ergometrze wioślarskim całe podium wśród mężczyzn obstawili studenci Politechniki Lubelskiej - pierwszy był Michał Baranowski, drugi Aliaksei Yurevich, a trzeci Radosław Chodźko. Złoty medal u pań wypływała Gabriela Korona, która dzień wcześniej była druga w biegach przełajowych. Zwieńczeniem dnia było zwycięstwo Politechniki Lubelskiej w rozgrywkach piłki siatkowej mężczyzn oraz drugie miejsce w koszykówce mężczyzn. Ponadto najlepszą uczelnią Lubelskiej Uniwersjady w rozgrywkach koszykówki kobiet została Politechnika Lubelska.

Bardzo udane starty na Lubelskiej Uniwersjadzie przełożyły się na klasyfikację końcową uczelni, w której wygrała Politechnika Lubelska, wyprzedzając Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.