Udany powrót! Politechnika z największa ilością medali
Czerwiec
25
2020

Wznowione Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2019/2020 przyniosły największą ilość medali dla studentów Politechniki Lubelskiej. Nasi studenci zdobyli ich aż trzydzieści pięć!

Przeprowadzone w czerwcu rozgrywki AMWL 2019/2020 pojawiały się bardzo często w relacjach TVP3 Lublin czy w Radiu Lublin. Pisały o nich dwa największe lubelskie portale - Kurier Lubelski i Dziennik Wschodni. Politechnika Lubelska zapisała się jako najaktywniejsza uczelnia, której studenci w każdej dyscyplinie zdobywali medale.

Worek z medalami dla naszej Uczelni rozwiązały triumfatorki turnieju koszykówki 3x3 w składzie: Aleksandra Dacka, Barbara Ziemoląg, Natalia Surmacz i Agata Nazar. Tego samego dnia złoty i srebrny medal wywalczyli siatkarze plażowi: złoto dla Tobiasza Kaniewskiego w parze z Maciejem Włodarczykiem, a srebro dla Wojciecha Kwietnia i Michała Adamczuka.

Następnie srebrny medal wykręciła Katarzyna Kuprianowicz w kolarstwie górskim w konkurencji cross country w jeździe indywidualnej na czas. Dzień później turniej tenisa ziemnego wygrał Mateusz Piątek, który na przestrzeni całego turnieju nie przegrał nawet jednego gema!

Jednak prawdziwe medalowe żniwo przyniosła króla sportu - lekka atletyka. Studenci Politechniki Lubelskiej stawali na podium siedemnaście razy! Złote medale zdobyli: Alicja Wrona (300m), Barbara Ziemoląg (1500m), Patrycja Kanadys i Mateusz Jędrys (rzut oszczepem). Srebro trafiło do: Natalii Surmacz (1500m), Aleksandry Dackiej i Szymona Saternus (skok wzwyż), Anity Kamińskiej (skok w dal) i Karola Kolasy (rzut dyskiem i rzut oszczepem). Brązowe medale wywalczyli: Dominik Oryszko (100m), Katarzyna Kuprianowicz (800m), Albert Rachwał (1500m), Paweł Fidut (skok wzwyż), Aleksandra Szpetmańska (rzut dyskiem), Aleksandra Dacka i Adrian Sochal (rzut oszczepem).

Przedostatnimi zmaganiami AMWL 2019/2020 były rozgrywki finałowe piłki nożnej kobiet i regaty żeglarskie. Piłkarki Politechniki Lubelskiej sięgnęły po srebrny medal. Historyczny sukces to zasługa: Anity Karman, Klaudii Fryt, Pauliny Reszki, Anity Kamińskiej, Natalii Kargol i Patrycji Kanadys. Powracające w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego zawody w żeglarstwie to zasługa m.in. Marcina Borowca. Sternik Politechniki Lubelskiej wraz z załogą w składzie: Klaudia Romanek i Mateusz Jędrys wywalczyli akademickie wicemistrzostwo województwa!

Na zakończenie tegorocznej rywalizacji studentów mieliśmy wisienkę na torcie. Piłkarze Politechniki Lubelskiej na własnym boisku zagrali w finale z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 dla drużyny UMCS Lublin.

Nie sposób opisać wszystkich sukcesów, dlatego poniżej prezentujemy dodatkowo miejsca na podium w klasyfikacjach drużynowych AMWL 2019/2020 w poszczególnych dyscyplinach. Jednocześnie składamy podziękowania i gratulacje dla trenerów, którzy przyczynili się do rekordowej ilości medali w czerwcu: Kazimierz Piwowarczyk, Bożydar Spólnicki, Andrzej Kurys, Maciej Kołodziejczyk, Jakub Kańkowski, Norbert Kołodziejczyk, Ryszard Stachaszewski i Elżbieta Spólnicka.