Sebastian Smoliński wicemistrzem Polski!

Jedne z najważniejszych zawodów – Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce odbyły się w Bydgoszczy na dniach 24-26 czerwca br. Wśród uczestników ACSS Lublin najwartościowy wynik odniósł Sebastian Smoliński, który został wicemistrzem Polski w biegu na 5000 m. Był to debiut studenta Politechniki Lubelskiej na tym dystansie w tej randze zawodów, jakimi są Mistrzostwa Polski Seniorów! Smoliński był również bardzo blisko medalu w biegu na 1500 m w którym ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Drużyna Politechniki Lubelskiej wygrała Ligę Mistrzów PL!

Ekipa studentów, pracowników i absolwentów Politechniki Lubelskiej prowadzona przez Andrzeja Kurysa po ośmiu latach występów w turnieju Ligi Mistrzów Politechniki Lubelskiej wygrała najpopularniejsze rozgrywki z okazji Dni Kultury Studenckiej!

Niebywały przebieg miał turniej finałowy LMPL, który został przeprowadzony na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej w dniu 24 maja 2016 roku (wtorek). Najlepsze drużyny eliminacji przystąpiły do walki w ćwierćfinałach - znakomicie zaprezentował się zespół Pro Evolution, który wygrał na samym początku 13:0 z QQłeczki. Jest to jeden z najwyższych wyników na turnieju finałowym LMPL na przestrzeni ośmiu edycji trwania rozgrywek. Jeszcze lepsze wrażenie zrobiła drużyna Politechniki Lubelskiej, która swoje spotkania w fazie finałowej zaczynała od utraty bramki! Pełna mobilizacja i gra do ostatnich minut wyniosła zespół prowadzony przez Andrzeja Kurysa na najwyższy stopień podium, dając im upragniony triumf w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów Politechniki Lubelskiej. Gratulujemy i zapraszamy wszystkich na kolejną edycję, która odbędzie się m.in. na nowej hali sportowej.

ekipa LMPL

AMP lekkiej atletyce - Smoliński najlepszy

Dwa złote medale Sebastiana Smolińskiego w klasyfikacji generalnej, dwa srebrne Alicji Wrony i jeden srebrny Magdaleny Niewiadomskiej w klasyfikacji Uczelni Technicznych to najlepsze wyniki studentów Politechniki Lubelskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, które odbyły na dniach 2-4 czerwca w Łodzi.

Sebastian Smoliński wygrał biegi na 1500m i 3000m, jednocześnie zdobywając złote medale w klasyfikacji Uczelni Technicznych. Alicja Wrona sięgnęła po dwa srebrne medale na dystansach 200m i 400m wśród Uczelni Technicznych, a Magdalena Niewiadomska zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż - Uczelnie Techniczne.

Sebastian Smoliński - AMP LA 2016

fot.: Sebastian Smoliński (w środku) - zdjęcie pochodzi z profilu fb AMP w Lekkiej atletyce

Medale na AMWL w lekkiej atletyce

Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet i trzecie miejsce u mężczyzn na Akademickich Mistrzostwach Woj. Lubelskiego w lekkiej atletyce. Bardzo udane zawody dla naszych reprezentantów - indywidualnie: 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale zdobyli studenci Politechniki Lubelskiej. Dwa zwycięstwa Magdaleny Niewiadomskiej - w skoku w dal i w skoku wzwyż to najlepsze wyniki Politechniki.

- W Akademickich Mistrzostwach Woj. Lubelskiego wystartowały osoby, które podchodzą hobbistycznie do takich zawodów i starają się jak najlepiej zaprezentować. Potraktowałam ten występ jako rodzaj treningu i chciałam wspomóc swoją uczelnie - Politechnikę Lubelską. Moim celem jest dobry występ na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski - opowiadała po swoich występach uczestniczka programu ACSS Lublin, Magdalena Niewiadomska dla AZS Lublin.

Magdalena Niewiadomska - 1 miejsce w skoku w dal i skoku wzwyż 
Magdalena Kurzyp - 2 miejsce w skoku wzwyż
Łukasz Tomczyk - 2 miejsce w rzucie oszczepem
Elżbieta Sobianek - 3 miejsce w skoku w dal 
Łukasz Augustyniak - 3 miejsce na 1500m
Politechnika Lubelska - 3 miejsce sztafety kobiet

AMWL LA - Magdalena Niewiadomska

fot.: Magdalena Niewiadomska (I miejsce - w środku) i Magdalena Kurzyp (II miejsce - z prawej)

Złoty medal na AMP w brydżu!

AMP w brydżu sportowymKolejny ogromny sukces zanotowali reprezentanci Politechniki Lubelskiej - tym razem na Akademickich Mistrzostwach Polski w brydżu sportowym, które zostały zorganizowane w Łodzi na dniach 4-6 maja. Złoty medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych wywalczyła para: Jakub Jagodziński i Piotr Waniurski. Politechnika Lubelska w klasyfikacji drużynowej wśród Uczelni Technicznych zajęła bardzo wysokie piąte miejsce.

Jest to największy sukces istniejącej od kilku lat sekcji brydża sportowego na Politechnice Lubelskiej, którą od początku prowadzi nauczyciel akademicki dr Piotr Waniurski. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych świetnych wyników sportowych!

AMP w brydżu sportowym 2015/2016

fot.: Jakub Jagodziński i Piotr Waniurski - I miejsce (Zdjęcie pochodzi z profilu AMP w brydżu sportowym)

I like very much this iPage Hosting Review because this is based on customer experience. If you need reliable web hosting service check out top list.